Demirhan Katlanır Cam

Plastik DoğramaSAKARYA PLASTİK DOĞRAMA


Plastik doğramanın hayatımızın her alanında ve pencere profillerinde yaygın olarak kullanılmasının altında şu temel özellikleri yatmaktadır:
Sağlamlık ve hafiflik: Pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında plastik malzeme daha dayanıklı ve işlevseldir. Plastik doğramanın aşınma dayanımı, hafifliği ve iyi mekanik dayanıklılığı ve tokluğu bina ve konstrüksiyon uygulamalarında onun kullanımında çok önemli teknik avantajlardır.
Ateşe dayanım: Plastik doğrama, polimer zincirinde klor atomu taşıması nedeniyle doğal olarak zor tutuşmaktadır, yani alev alma sıcaklığı yüksektir. Yanma, ısı kaynağı kaldırılınca hemen durmaktadır. Bu özellik plastik doğramayı pencere, kapı, kaplama vb. uygulamaları için özellikle uygun yapmaktadır. Buna karşın ahşap malzeme kolay yanmakta ve alevi taşımaktadır.
Uzun ömürlülük: Plastik doğrama malzemeden ürün elde etmeden önce, PLASTİK bir dizi özel katkı maddeleriyle birleştirilir. Katkı maddeleri ürünün mekanik özelliklerini, parlaklığını, hava şartlarına dayanımını, rengini, berraklığını ve elektriksel özelliğini belirler.
Plastik doğrama hava şartlarına, kimyasal çürümeye, korozyona, şoka ve aşınmaya dayanıklıdır. O bu nedenle açık havaya maruz ürünlerinde ve birçok farklı uzun ömürlü istenen yerlerde müşterilerin tercih nedenidir.
Çevreyle dost: Geri dönüştürülebilir bir malzeme olan plastik doğramadan üretilen ve kullanım durumu olmayan/kalmayan tüm malzemeler tekrar tekrar yeniden şekillendirilerek mamül haline getirilir.
İyi yalıtıma sahip: Isı yanında plastik doğrama, ses, nem ve benzeri dış etkilere karşı gerçek bir yalıtım malzemesidir.